Biogram

    Marcin Dominik Moymirski – autor licznych utworów literackich (z przewagą poezji) oraz projektu Wydawnictwo AVIV. Jako archeolog pasjonuje się podróżami i eksploracją (zarówno odległych zakątków świata, jak i rodzimego polskiego podwórka). Trzecią część życia spędził na emigracji: przez dłuższy czas mieszkał w Irlandii Północnej, by w roku 2018 przenieść się do Anglii (a konkretniej do Londynu).

    Poza studiami magisterskimi na Wydziale (wcześniejszym Instytucie) Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego ukończył ze stopniem licencjata stosunki międzynarodowe w Społecznej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi (obecnie Społeczna Akademia Nauk). Od lat podejmuje z różną intensywnością aktywność artystyczną – oprócz wspomnianej już literatury – na polu muzyki i sztuk plastycznych. Ponadto jest inwestorem giełdowym oraz prowadzi prywatną działalność w sektorze budowlanym.
  
    Lubi dużo czytać, uczyć się i ćwiczyć umysł (np. poprzez rozwiązywanie zagadek logicznych, krzyżówek albo grę w szachy), ale jednocześnie nie zaniedbuje kondycji fizycznej (pomimo mniejszych lub większych przerw, spowodowanych natłokiem obowiązków i licznymi wyjazdami, zawsze wraca do treningów siłowych i biegania). W przeszłości uprawiał rozmaite dyscypliny, w tym sztuki i sporty walki (m.in. karate tradycyjne shōtōkan pod okiem mistrza świata Macieja Grubskiego) oraz strzelectwo (przed laty – w czasach nauki w szkole średniej – zajął 2 miejsce w lokalnych zawodach).

   M.D. Moymirski w Gizie (17 X 2019); w tle: Wielki Sfinks i piramida Chefrena (Chafre); fot. Maciej Żmuda; źródło: archiwum prywatne

Publikacje:
– portal literacki Fabrica Librorum (przez parę lat, począwszy od roku 2012),
– tygodnik „Angora” (2012–2016),
– magazyn „Nasz Express” (2012–2013),
– almanach „Po drugiej stronie miłości” (wiersz „Przemijanie”, 2013),
– czasopismo „DwuTygodnik Suwalski” (2020).

Książki:
– tomik poezji „Moraliki” (2021; więcej informacji: tutaj),
– zbiór aforyzmów „Prawidła” (2022; więcej informacji: tutaj).

Konkursy:
– 3 edycja ogólnopolskiego konkursu Fatamorgany (2012): 1 miejsce za bajkę „Wąż i nietoperz” (wysłaną pod pseudonimem quasi-Krasicki),
– 14 edycja konkursu literackiego „Suwalskie limeryki latem” (2020):  nagroda specjalna Jurorów za utwory „Biegun zimna” oraz „Historyczna zawierucha” (pod pseudonimem Archeolog; ogłoszenie wyników i treść wierszy: tutaj).


                                   Pamiątkowy dyplom za konkurs poetycki z 2020 roku; skan dokumentu; źródło: archiwum prywatne

Uwaga:
Jako że w moim życiu zachodzą dość dynamiczne zmiany – zawsze coś się dzieje – powyższy biogram będzie stopniowo uzupełniany. Zapraszam do zaglądania i sprawdzania kolejnych aktualizacji :).