Biografia

Marcin Dominik Moymirski – autor licznych utworów literackich (na tę chwilę z przewagą poezji) publikowanych w prasie i zbierających pozytywne recenzje (bajka „Wąż i nietoperz” zajęła 1 miejsce w 3 edycji ogólnopolskiego konkursu Fatamorgany w 2012 roku); archeolog i podróżnik urodzony w Polsce; trzecią część życia spędził na emigracji: przez dłuższy czas mieszkał w Irlandii Północnej; w roku 2018 przeniósł się na drugą z głównych Wysp Brytyjskich – do Anglii (a konkretniej do Londynu).

Poza archeologią studiował stosunki międzynarodowe. Para się dziennikarstwem (choć ostatnio ma na to mniej czasu) i podejmuje z różną intensywnością aktywność artystyczną – oprócz wspomnianej już literatury – na polu muzyki i sztuk plastycznych. Ponadto jest inwestorem giełdowym oraz prowadzi prywatną działalność w sektorze budowlanym (skupiając się głównie na remontach).
  
Lubi dużo czytać, uczyć się i ćwiczyć umysł (np. poprzez rozwiązywanie zagadek logicznych, krzyżówek albo grę w szachy), ale jednocześnie nie zaniedbuje kondycji fizycznej (pomimo mniejszych lub większych przerw, spowodowanych natłokiem obowiązków i licznymi wyjazdami, zawsze wraca do treningów siłowych i biegania). W przeszłości uprawiał rozmaite dyscypliny, w tym sztuki i sporty walki (m.in. karate tradycyjne shōtōkan pod okiem mistrza świata Macieja Grubskiego) oraz strzelectwo (przed laty – w czasach nauki w szkole średniej – zajął 2 miejsce w lokalnych zawodach).


  M.D. Moymirski w Gizie (17 X 2019); w tle: Wielki Sfinks i piramida Chefrena (Chafre); fot. Maciej Żmuda; źródło: archiwum prywatne

Uwaga:
Jako że w moim życiu zachodzą dość dynamiczne zmiany – zawsze coś się dzieje – powyższy biogram będzie stopniowo uzupełniany. Zapraszam do zaglądania i sprawdzania kolejnych aktualizacji :).